ایجاد پرتو نورانی در فتو شاپ

بنام خدا

ایجاد پرتو نورانی در فتو شاپ

نکته:عکس مورد نظر باید یک منبع نور مانند خورشید داشته باشد.

مرحله ی اول:

ابتدا عکس مورد نظر را در فتوشاپ باز کنید لازم است که بخش های روشن تصویر را ازد یگر بخش ها متمایز کنید بنابر این از لایتون یه کپی بگیرید(ctrl+j).

در حالی که در پالت لایر بالاترین لایه انتخاب شده است از منوی imageگزینه یadjustmentرا انتخاب کنید اسلایدر midtonesرابرای متمایز کردن بخش های روشن تصویربه انتهای سمت راست حرکت دهید.

نتیجه به گونه ای باید باشد که فقط بخش های روشن تصویرمشاهده شود.

مرحله ی دوم:

در حالی که همچنان لایه ی بالایی انتخاب شده است وارد منوی filterشده واز پوشه یblurفیلترradial blurرا انتخاب و پارامتر ها را مانند زیر اعمال کنید:

(Amount:100)و(Blur Method:zoom)و(quality:best)در بخش Blur Centerنقطه مرکزی پرتو نور را به دقت مشخص کنید.متاسفانه این فیلتر دارا پیش نمایش نمی باشد و نمی توانید از طریق این پنجره نقطه ی مورد نظر را به درستی مشخص کنید بنا بر این نقطه ی مرکزی انتخاب شده ممکن است کاملا منطبق با تصویر شما نباشددر این صورت مجبور خواهید بور این عمل را مجدد تکرار کنید تابه نقطه ی نورانی صحیح برسید.

برای بهتر شدن کاربا کلید های Ctrl+Fفیلتر Radial Blurدو یا سه بار به تصویر اعمال کنید.

مرحله ی سوم:

اکنون باید پرتو نور را به لایه ی اصلی اضافه کنید در پالت لایر بر روی بالاترین لایه کلیک راست کرده و مقدار Blending Modeرا از حالتNormalبه screen تغییر دهید این امر باعث انتقال بخش های روشن و حذف نواحی تیره تصویر میگردد.

پس از در هم آمیزی لایه ها برای افزایش شدت نور از کلید Ctrl+Lاستفاده کنید برای افزایش شدت نور اسلایدر ShadowsوMidtonesرا به سمت چپ حرکت دهید تا به مقدار مناست برسید همچنین می توانید از کلید Autoنیز در این پنجره استفاده کنید.

وارد منوی Filter شده و از پوشه ی Noiseفیلتر Despeckleرا انتخاب کنید این فیلتر را چند بار میتوانید مورد استفاده قرار دهید فقط دقت داشته باشید که استفاده ی زیاد از این فیلتر سبب محو شدن پرتو های نور میشود.

مرحله ی آخر:

(یه نفر دستش نمیرسه که کمرشو بخارونه زیر پاش آجر میذاره.امیدوارم خستگیتون در بره)

در این مرحله برای اینکه نتیجه ی بهتری کسب کنید باید بخش هایی از نور را حذف کنید برای حذف بخش هایی از نور باید ماسک ایجاد کنید بنابر این از مسیر زیر

LayeràLayer MaskدستورRevealرا اجراکنید.

اکنون در حالتی که لایه ی ماسک فعال است ابزار Brushرابه همراه رنگ سیاه انتخاب کنید و بخش های غیر ضروری را حذف کنید.

خوب اینم تموم شد(یه روز زن یه نفر از حال میره از آشپز خونه میاد بیرون)

لطفا نظر یادتون نره با تشکر HNA™

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
شاپور

خوبه. ولی اگر با عکس بزاری خوبتره.

وحید غزنوی

سلام دوست عزیز ممنون از آموزش فوتوشاپ گزشته از این سایت خوب داری.